آنچه که بیش از همه دنیای امروز را دگرگون کرده توسعه نرم افزار است ایجاد سیستم های خرید اینترنتی یا انلاین نیز یکی از رویکردهای استفاده از نرم افزار است که هر روز طرفداران بیشتری را بسوی خود جلب می کند.استفاده از خرید انلاین منافع بسیاری را چه برای کاربر و چه برای فروشگاهها ارائه کننده این روش به ارمغان می اورد . در دنیای امروز به دلیل نبود وقت کافی و مشکلات ترافیک و همچنین وجود محصولات بسیار متنوع این روش از هر نظر برای کاربر سودمند خواهد بود . پروژه فروشگاه با درنظرگرفتن نیازهای کاربر و نیز با توجه به وجود فضای رقابتی در این زمینه طراحی و ساخته شده است تا نیاز کاربران و مدیران فروشگاهها را تا حد ممکن براورده کند .

بررسی:

بخش های مختلف موجود در این پروژه به ترتیب عبارتند از :

مدیریت :

حسابداری:

 • حسابداری دوبل شامل دو بخش (معین و تفصیلی(
 • ثبت اسناد حسابداری
 • کاربری آسان بدون نیاز به اطلاعات تخصصی حسابداری
 • امکان تعریف بانک و شعب آن
 • امکان تعریف حسابهای بانکی
 • امکان تعریف دسته چک و چک های شخصی و چک های برگشت خورده
 • امکان ثبت چک های دریافتی و دریافتی برگشت خورده
 • امکان تعریف تأمین کننده و مشتری و مشخصات مالی آنها
 • امکان ثبت خودکار فاکتور فروش و فاکتور خرید
 • امکان تعریف برگشت از خرید و برگشت از فروش

فروشگاه :

در پروژه فروشگاه شما قادر به تعریف چندین فروشگاه بزرگ و کوچک هستید که برای هر کدام می توانید بخش های حسابداری مختلف و نیز مدیریت محصولات مربوط به هر فروشگاه را بصورت کاملا داینامیک داشته باشید .به این ترتیب می توان حتی با فروشگاههای کوچک برای همکاری ارتباط داشت و فروشگاه را گسترش داد.

مدیریت محصولات :

تعریف محصولات بر اساس ویژگی ها و گروهبندی مربوطه به صورت کاملا داینامیک امکان پذیراست ضمن اینکه تمامی ویژگی های مربوط به محصولات می تواند بصورت داینامیک و در جزئی ترین حالت توسط ادمین سایت تعیین شود .

مدیریت فروشهای فوق العاده :

ادمین سایت می تواند با توجه به نیاز فروشهای ویژه مختلف در سایت تعریف کند .این سیستم شامل انواع تخفیفها و فروش های فوق العاده مثل فروش زمستانه و یا فروش های نوروزی و غیره می تواند باشد .

نظردهی :

کاربران بر اساس کالاها می توانند نظردهی کرده و کالایی را بعنوان محصول مورد علاقه خود اضافه نمایند که بر اساس این نظردهی محصولات امتیاز خواهند گرفت .

سیستم فایلها:

منظور سیستم اپلود عکس محصولات ودیگر محصولات رسانه ای است در این سیستم آپلود عکسها برای گروههای کالایی ، کالاها و کاربرها بصورت بسیار ساده امکان پذیر است و ویرایش عکسها بدلیل متمرکز بودن بسیار ساده است.

سیستم انبارها:

براحتی می توان انبارهای مختلف را تعریف کرد و موجودی کالاها را در انبارهای مختلف سنجش کرد.همچنین دارای سیستمی است که هر زمان نزدیکترین انبار به مشتری را پیدا کرده و محصول مورد نظر مشتری را بر اساس نزدیکترین انبار پیدا کرده و به مشتری ارائه می کند به این ترتیب هم در هزینه ها ی مشتری و هم در هزینه های فروشگاه صرفه جویی به عمل خواهد آمد.

رضایت مشتری:

سیستم فروشگاه دارای بخشی است که مشتری می تواند شکایات خود را از قیمت و محصول ارائه کند . ادمین این شکایات و یا نظرات را می بیند و انها را بررسی و کرده و رسیدگی می کند.

مشتری :

بخش ظاهر سایت که مشتری با ان در ارتباط است نیز دارای بخش های زیر است .

نمایش محصول :

در این بخش سعی شده تا حد امکان کالاهایی که باهم مشابه هستند و این تشابه تا حدی است که تنها در یک یا چند ویژگی غیر اساسی باهم اختلاف دارند را بصورت کالای جدا نمایش داد. بعنوان مثال کالایی مثل کتاب را در نظر بگیرید که مربوط به یک ناشر است و موضوع کتاب هم ریاضی 1 پیش دانشگاهی است و اختلاف این کتابهای ریاضی در نویسنده آنها است در این سیستم می توان همه اینها را بعنوان یک محصول درنظر گرفت و با انتخاب آن در صفحه مربوط به کالا جزئیات را دید .

بخش های نمایش داده شده موقع خرید کالا شامل کالا و بخش های اجباری و غیر اجباری آن در کنار یکدیگر است به همراه نمودارهای قیمت که تغییر قیمت کالا را در یک بازه زمانی مشخص می کند و نیز ویژگی های کالا است .کاربر موقع انتخاب محصول می تواند این بخش ها مشاهده و با دید کامل محصول را انتخاب نماید.

مقایسه کالا :

کاربر می تواند در یک زمان 5 کالا را باهم مقایسه کرده و در مورد خرید خود تصمیم گیری نماید.

عضویت کاربر:

کاربر می تواند عضو سایت شده و از امکاناتی مثل تخفیف و یا دریافت خبرنامه های موجود در سایت استفاده کند .

نظر دهی :

نظرات کاربران در مورد محصول ثبت شده و مدیر سایت می تواند این نظرات را بررسی کند .

گزارش قیمت :

این بخش به کاربر این امکان را می دهد تا اگر درسایت دیگری کالایی با قیمت کمتر دید گزارش دهد تا ادمین سایت ان را بررسی کند.

محصولات مشابه:

کاربر میتواند کالاهایی مشابه با کالایی که جستجو کرده است را ببیند.

جستجو :

انواع جستجو در سایت امکان پذیراست و با توجه به نیاز ادمین سایت می توان روشهای جستجو را تغییر داد و یا روشهای دیگری افزود.

قیمت :

این محصول قابل ارائه به سه شکل می باشد:

 1. بسته 1 که شامل نمایش محصولات در سایت و سیستم خرید انلاین و نیز پنل مشتری می باشد.
 2. بسته 2 که شامل تمامی موارد موجود در بسته یک به همراه مقایسه محصولات توسط مشتری و نمایش محصولات مشابه و جستجوهای مختلف در سایت می باشد .
 3. بسته 3شامل تمامی موارد بالا به همراه یک سیستم حسابداری کامل می باشد.