بهینه سازی وب سئو

سئو چیست ؟

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو "سئو" نامیده می شود و برابر واژه انگلیسی آن Search Engine Optimization است که به اختصار SEOنوشته می شود. سئو دانش و علم مخصوص به خود را دارد و در دنیای امروز به مانند یک ابزار بازاریابی عمل می کند که باعث می شود کاربران اینترنت و مشتریان سریع‌تر به ما جذب شوند.

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از الگوریتم های خاصی برای نمایش دادن سایت ها در نتایج جستجوی خود استفاده می کنند و همچنین قوانین خاص خود را برای سایت ها دارند، هر چه بیشتر سایت های ما با قوانین آنها سازگارتر باشند در نتیجه از دید موتور های جستجو محبوبتر به نظر میرسند و در نتایج بهتری نشان داده می شوند . موتور جستجوی گوگل چندین ربات دارد که مسئولیت آنها رسیدگی به بیش از 200 قانون (معیار ها،باید ها و نباید ها ) می باشد و این قوانین همیشه در حال تغییر هستند. ازاین رو محققین و مهندسان سئو باید همیشه خود را با قوانین موتور های جستجو بروز نگهدارند تا وب سایت های بهینه شده همیشه در نتایج رتبه خوبی کسب کنند

سئو داخلی یا On Page چیست ؟

سئو داخلی ابتدایی ترین و مهمترین کاری است که یک مهندس سئو باید انجام دهد، مهندسین بهینه سازی وب سایت شبدیز با آنالیرز کد های وب سایت، کنترل حجم تصاویر و صفحات، بهینه سازی متن ها و کلمات کلیدی استفاده شده در سایت، بهینه سازی هاست و... تلاش می کنند تا وبسایت شما به درستی بهینه سازی شود . باید توجه داشت که سئو داخلی یا On Page SEO پیش نیاز Off Page SEO می باشد و در صورتی که بهینه سازی داخلی وب سایت به درستی انجام نشود سئو خارجی کم ارزش می شود.

on page SEO  سئو داخلی
سئو خارجی Off page seo

سئو خارجی یا Off Page چیست ؟

تیم بهینه سازی وب سایت شبدیز سئو خارجی را اینگونه ترجمه میکند : به کلیه فعالیت هایی که باعث افزایش رتبه سایت شما در خارج از محیط وبسایت شما می شود سئو خارجی یا Off Page SEO گفته می شود . تمرکز سئو خارجی، بر روی گسترش بک لینک های شما بصورت مفید و قانونی می باشد. مهندسین سئو شبدیز با بکارگیری راهکار های تبلیغاتی، برند سازی اینترنتی و گسترش صحیح فعالیت های وب سایت شما در شبکه های اجتماعی و دیگر سایت ها باعث می شوند تا کلمات کلیدی وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل بهتر دیده شود.

تیم ما در اجرای سئو کلاه سفید عمل می کند

تیم سئو شبدیز استراتژی و اصول بهینه سازی وب سایت ها را، بر اساس قوانین موتور های جستجو اجرا می کند و پایبند به معیار های آنها می باشد ما در فرایند طراحی سئو سایت ها هرگز از روش های مخرب و کوتاه مدت جهت فریب دادن موتور های جستجوگر استفاده نمی کنیم زیرا معتقدیم که بهینه سازی وب سایت ها روندی دراز مدت و متمرکز را طلب می کند تا در نتایج پایدار و استوار باقی بماند.

سئو کلاه سفید white hat seo
سئو سیاه black seo

کلاه سیاه ها چه خطراتی برای سئو دارند ؟

حتما تابحال شنیده اید که گفته اند یک سایت بسرعت در نتایج صفحه اول گوگل جای گرفته است . ویا وقتی سرچ می کنید به سایت هایی برخورد می کنید که هیچ ارتباطی به کلمه جستجو شده شما ندارد. این سایت ها از روش های سئو سیاه استفاده می کنند و 100% توسط ربات های موتور های جستجو آنالیز میشوند . فعالیت این سایت به گونه است که باعث فریب موتور های جستجو می شوند و بعد از شناسایی آنها توسط ربات ها به لیست سیاه منتقل می شوند و دیگر در نتایج نشان داده نمی شوند . بکارگیری سئو سیاه در بهینه سازی سایت شما کمک می کند تا هرچه سریعتر از چرخه رقابت حذف شوید.

 

فرایند سئو در تیم شبدیز

شبدیز برای بهینه سازی سایت ها فرایندی هفت مرحله ای را طی می کند که شامل بخش های:

  1. بهینه سازی محتوا و ترکیبات مطالب
  2. بهینه سازی سروری و افزایش سرعت
  3. بهینه سازی ساختار کد ها
  4. ارائه باید ها، نباید ها - ارائه راهکارهای مدیرتی وب سایت و مطالب
  5. مدیریت لینک ها و توسعه بک لینک ها
  6.  برند سازی اینترنتی و سئو منطقه ای
  7. راهکار های شبکه های اجتماعی برای افزایش سئو