مهاجرت به شبدیز

مهاجرت به شبدیز

پیرو درخواست های مکرر متقاضیان مبنی بر نحوه انتقال از مخابرات یا شرکت های اینترنتی دیگر به خدمات شبکه ارتباط شبدیز، توضیحاتی را در این زمینه به اطلاع میرسانیم.

مشترکین مخابرات و یا شرکت های دیگر ارائه دهنده سرویس ADSL میتوانند در هر زمان، با در دست داشتن اصل کارت ملی مالک سرویس ، به شرکت فعلی یا قسمت امور مشترکین مخابرات ( در صورت دریافت سرویس از مخابرات ) مراجعه و قرارداد خود را فسخ نمایند.

شایان ذکر است درخواست جمع آوری هیچگونه هزینه ای را شامل نمیشود و درصورت دریافت مبلغ بابت لغو اشتراک ،مطابق قوانین ،متقاضی میتواند مراتب را از طریق مراجع ذیصلاح قانونی پیگیری نماید.

سامانه رسیدگی به درخواست ها و شکایات مخابراتی

ضمنا شرکت طرف قرارداد موظف است حداکثر ظرف 5 روز کاری تجهیزات مربوطه را جمع آوری نموده تا متقاضی بتواند اقدام به دریافت خدمات از شرکت شبدیز نماید. نکته : پس از ثبت درخواست جمع آوری درسیستم مخابرات و اتمام مراحل فنی ، یک تاییدیه نهایی از جانب شرکت طرف قرارداد در سیستم مخابراتی باقی می ماند که مطابق قوانین شرکت موظف است در اولین فرصت این تاییدیه را اعمال نماید تا امکان ارسال دایری از شبکه ارتباط شبدیز فراهم گردد.

در صورتی که این روال تکمیل نشده باشد و شما اقدام به دریافت سرویس از شبدیز نمایید ، روند دایری از طرف مخابرات برگشت خورده و بیش از حد معمول به طول می انجامد .

پس از اطمینان از جمع آوری،متقاضیان بایستی از قسمت ثبت نام در سایت شبدیز اقدام به ثبت نام جهت دریافت سرویس نمایند.

پس از انجام دایری ، کارشناس نصب جهت تنظیمات مودم به محل مراجعه نموده و یا مشترکین با در دست داشتن مودم به دفتر امور مشترکین شبدیز مراجعه مینمایند.

اینترنت ADSL چیست

اینترنت ADSL مخفف کلمه (Asymmetric Digital Subscriber Line)می باشد. یکی از جدیدترین روش های دسترسی به اینترنت استفاده از خطوط DSL یا Digital Subscriber Line است، که شرکت شبدیز آماده به ارائه آن می باشد. این سرویس را می توان به عنوان یکی از تکنولوژی هایی در صف xDSL یا خطوط اشتراکی دیجیتال نام برد که امکان اتصال به اینترنت را با به کارگیری از کابل های تلفن عادی، بدون استفاده از خط جدید فراهم می¬سازد. از مزایای این سرویس میتوان گفت اولین برآیند آن به استفاده شدن از خطوط تلفن آماده است و لزومی به سیم کشی و امکانات جدید مخابراتی نیست و همچنین بدون اشغال شدن خط تلفن در زمان اتصال به اینترنت، امکان استفاده از اینترنت پرسرعت را فراهم میسازد و همچنین هزینه های تلفن را برای کاربر ندارد. در واقع مودم هایی که استفاده می شود ADSL گفته می شود نه به خطوطی که استفاده می شود. در این نوع سرویس اینترنت ADSL لازم است که هم کاربر و هم شرکت ارائه دهنده خطوط پر سرعت از مودم های ADSL استفاده داشته باشند.

 

آشنایی با فناوری +ADSL2

استفاده از این خطوط امكان دیگری‌ است كه هم ‌زمان با رشد و توسعه تکنولوژی و فناوری ارتباطات برای دسترسی به شبكه جهانی اینترنت فراهم شده است. در این فناوری از پهنای باند فركانسی بدون استفاده در سیم‌های مسی تلفن، بدون تاثیرگذاری منفی بر كیفیت مكالمات صوتی، برای انتقال داده استفاده می‌شود.