اینترنت بیسیم wifix

اینترنت پرسرعت بی سیم WiFix بهترین راهکار ارتباط با شبکه اینترنت برای کاربرانی است که سرعت ارتباط سرویس های ADSL2+ معمول شرکت های ارائه دهنده کفاف سرعت مورد نیاز آن ها را نداده و یا در مناطقی هستند که امکانات استفاده از بستر ارتباطی DSL مهیا نیست. بزرگترین مزیت این سرویس سرعت فوق العاده بالای 50 مگابیت بر ثانیه بوده و از مزیت های دیگر آن امکان استفاده در هر نقطه بدون استفاده از شبکه های مخابراتی و سیم های مسی بوده که بعلت نقص در سیستم گاها از سرعت کافی و یا پایداری لازم برخوردار نیستند. در عین حال بعلت کم شدن هزینه های سربار شرکت مخابرات ایران هزینه ای کمتری به کاربر تحمیل می گردد.

تعرفه اینترنت بی سیم شبدیز

 

اینترنت بی سیم یا وایرلس چیست ؟

اینترنت به روش ارتباط بی سیم یا مخابرات بی سیم (به انگلیسی Wireless Communication).

این سرویس به منتقل نمودن اطلاعات بدون استفاده از سیم، توسط امواج الکترومغناطیسی نامیده می شود. که کلمه بی سیم بعد از نوآوری تلگراف بی سیم و در برابر مخابرات با سیم اختراع شد.

فناوری اینترنت بی سیم انواع مختلفی دارد که به عنوان های ذیل از آنها استفاده می شود:

  • شبکه شخصی بی سیم ( WPANمخفف کلمهWireless Personal Area Network)
  • شبکه محلی بی سیم (WLAN مخفف کلمه Wireless Local Area Network)
  • شبکه کلان شهری بی سیم (WMAN مخفف Wireless Metropolitan Area network)
  • شبکه گسترده بی سیم (WWAN مخفف Wireless Wide Area Network)

مشترکین شبدیز برای استفاده از سرویس شبکه های بی سیم ثابت با نام تجاری وای فیکس WiFix، به یک آنتن وایرلس در پشت بام ساختمان و یک مودم یا دستگاه دسترسی (Access point) که در داخل ساختمان است نیاز دارند.

با استفاده از این نوع سرویس اینترنت بی سیم می توانید امکان این را داشته باشید، که پهنای باند بیش تر نسبت به آنچه بر بستر سیم مسی تامین می شود را در اختیارتان قرار گیرد. همچنین این سرویس اینترنت بستری را برای کاربر فراهم می سازد که در صورت عدم امکان استفاده از سیم، و یا فاصله لازمه کاربر با مراکز مخابراتی به طوری نمی باشد که ایجاد ارتباط امکان پذیر شود، قابل ارایه است.

سرویس های اینترنت بیسیم وایفیکس

سرویس وای فیکس (WIFIX) یکی دیگر از خدمات قابل ارایه توسط گروه های شرکت شبکه ارتباط شبدیز می باشد، که مزیت این نوع از سرویس این است که از لحاظ نوع تعرفه مانند سرویس های ADSL است، بنابراین مشترک به غیر از هزینه ی آنتن و نصب آن در پشت بام ساختمان، قیمت بالاتری را بابت سرویس های اینترنتی وایرلس ثابت(WiFix) پرداخت نمی کند. همچنین از مزیت دیگر سرویس وای فیکس (WIFIX) می توان به انتقال تجهیزات و در واقع سرویس کاربر به مکان دیگری اشاره کرد(البته اگر تحت پوشش شبکه وایرلس ثابت ارائه دهنده باشد) که در این صورت فقط لازم به پرداخت هزینه اندکی برای نصب مجدد آنتن است.

از مزایای استفاده از نوع سرویس اینترنت بی سیم:

1-شبکه اینترنت بی سیم را می توان در مکان هایی که غیرقابل کابل کشی است استفاده کرد

2- می توان شبکه اینترنت بی سیم را بدون کابل کشی گسترش داد.

3- شبکه اینترنت بی سیم این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا بتوانند جابجا شوند.

4-شبکه اینترنت های بی سیم از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است به دلیل اینکه جابجایی کاربران نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند بلکه هزینه ای هم ندارد.

 

سازمان ها و یا مشتریان حقیقی بنا به درخواست خود و با پرداخت هزینه ای که با در نظر گرفتن میزان پهنای باند مختص شده قابل تغییر است. اینترنت بی سیم از سیگنال های تلفن همراه جهت اتصال به کار گرفته می شود و در دستگاه های قابل حمل استفاده می شود. در این نوع اتصال اینترنت بی سیم تکنولوژی های مختلفی به کار گرفته می شود و در کاربرد های گوناگون رسانه ای، صنعتی، نظامی، تفریحی و در باندهای فرکانسی و توان های ارسال و دریافت مختلف در بهره گرفتن هایی همانند تلفن سلولی، سامانه موقعیت یابی جهانی، دستگاه های کنترل از راه دور، صفحه کلید بی سیم وتلویزیون ماهواره ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بر عکس مخابرات باسیم که هر طرف از استفاده کننده ها (فرستنده و گیرنده) به واسطه رابط‌های مجزا و ایزوله از هم به هم وصل شده‌اند، در نوع اینترنت مخابرات بی ‌سیم کاربران در هوا اخبار رسانی کرده و در هم داخل شدن زیادی بین آنها وجود دارد.