اینترنت پرسرعت نسل 4 ثابت TD-LTE شبدیز


شرکت شبدیز پس از ارائه خدمات اینترنت و خدمات آنلاین در عرصه های مختلف زندگی امروزی به مشترکین، هم اکنون در راستای عرضه خدمات مدرن و با هدف جلب رضایت مشترکین، اقدام به راه اندازی سرویس نسل چهارم اینترنت پر سرعت بی سیم TD-LTE در سراسر کشور کرده است.

اینترنت پرسرعت ثابت نسل 4 TD-LTE


تکنولوژی اینترنت TD-LTE

  • اینترنت TD-LTE چیست ؟

اینترنت TD-LTE که مخفف کلمه " Time Division-Long Term Evolution" است، آخرین نسل اینترنت ثابت و یکی از استانداردهای فناوری نسل چهارم اینترنت ثابت است که استفاده از اینترنت به صورت بی سیم را در اختیار کاربران قرار می دهد. این نسل از اینترنت امکان تجربه سرعت بالای اینترنت را برای همه کاربران ایجاد کرده است.

 ارائه سرویس TD-LTE بین سال های 2013 تا 2015 در کشور آمریکا و غرب آسیا برای مشترکین انجام شد و با گذر زمان این سرویس در کشور های دیگر هم راه اندازی گردید.

سرویس TD-LTE از تکامل تکنولوژی TD-SCDMA به وجود آمده که در این سرویس به جای تقسیم پهنای فرکانسی، دریافت و ارسال را بر روی یک پهنای باند فرکانسی و در بازه‌های زمانی متفاوت صورت می گیرد. با این کار دیگر نیازی به باند محافظ بین بازه‌های فرکانسی دانلود و آپلود وجود ندارد و می‌توان از تمامی‌ظرفیت پهنای باند برای ارسال یا دریافت اطلاعات استفاده کرد. بنابراین سرعت ارسال و دریافت اطلاعات در این روش افزایش می‌یابد. همچنین می‌توان ظرفیت ارسال و دریافت را با کنترل بازه‌های زمانی تغییر داد.

  • سرعت اتصال به سرویس TD-LTE نسل 4

سرعت هر اتصال در سرویس LTE در حالت عادی تا 100مگابیت تامین شده است که این ظرفیت بین کاربرانی که به سرویس LTE اتصال دارند توزیع می شود و البته این توزیع به مقدار فاصله کاربر از سایت هم بستگی دارد.

  • مزیت سرویس TD-LTE

از مزیت های سرویس اینترنت پرسرعت نسل 4 TD-LTE نسبت به سایر سرویس دهنده های اینترنت مانند (Dial-up، ADSL و WiMAX) می توان سرعت بالای آن را گفت. سرویس اینترنت LTE مواردی از قبیل الزام به بودن خط تلفن ثابت، هزینه‌های پرداخت اشتراک اینترنت،عدم امکان جابجایی مودم، سرعت کم، هزینه خط تلفن ثابت و ظرفیت خالی در مراکز مخابراتی را رفع کرده است و البته این سرویس را می توان به راحتی بدون نیاز به خط تلفن ثابت در مکان های مختلف با سرعت و پایداری بالا در آپلود و دانلود راه اندازی کرد و همچنین انتخاب سرویس اینترنت TD-LTE بهترین انتخاب برای تامین نیاز اینترنت سازمان‌ها، شرکت‌ها و منازل مسکونی است.

  • نحوه استفاده از فناوری TD-LTE

برای استفاده از فناوری و سرویس TD-LTE، کاربر ابتدا باید ارائه دهنده این سرویس را انتخاب کند و سپس بعد از انتخاب، جهت راه اندازی سرویس TD-LTE نیاز به یک سیم کارت و یک مودم برای استفاده از سرویس TD_LTE است. سیم کارت‌ و مودم های قابل ارائه در این نوع سرویس اینترنت خاص بوده، چرا که سیم کارت ارائه داده شده فقط امکان ارسال و دریافت را دارد و قابلیت مکالمه در این نوع سیم کارت فعال نمی باشد. و همچنین دلیل خاص بودن مودم ها این است که، مودم‌های ارائه داده شده این سرویس باید هماهنگ با بازه فرکانسی باشد که شرکت ارائه دهنده سرویس TD-LTE در آن بازه کار می‌کند.

سیم کارت و مودم معمولا در یک پکیج در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. لازم است کاربر بعد از دریافت مودم از طریق کابل یا وای فای به آن متصل شود و از اینترنت آن استفاده کند. بسته‌های اینترنتی نیز در قالب حجم و سرعت متفاوت قابل دریافت و فعال‌سازی بر روی سیم کارت می‌باشند.

  • شهرهای تحت پوشش اینترنت TD-LTE

هم اکنون ارائه سرویس TD-LTE در شهرهای اراک، اصفهان، اردبیل، اندیشه، ارومیه، ایلام، اهواز، آبادان، بهارستان، بانه، بندر انزلی، بندر ماهشهر، بوکان، بجنورد، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، بجنورد، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، پردیس، پرند، تهران، چابهار، خرم‌آباد، رشت، زاهدان، زنجان، سقز، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرری، شهرکرد، عسلویه، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، کرج، کیش، ، گرگان، لواسان، ملارد، مریوان، مهاباد، مشهد، همدان، یاسوج، و یزد امکان پذیر است.

  • مودم های Indoor اینترنت TD-LTE

مودم های " Indoor " به معنای مودم های داخلی که قابلیت جابه‌جایی دارند. این نوع مودم‌های داخلی همان گونه که از نامشان پیداست قابل استفاده در منازل و یا محیط‌های کاری هستند و همچنین دارای قابلیت Wi-Fi و بعضی از آن‌ها نیز دارای پورت VoIP هستند. از این نوع مودم نمی توان در مناطقی که آنتن دهی ضعیف است استفاده کرد.

  • مودم Outdoor اینترنت TD-LTE

مودم های " Outdoor " همان گونه از که نامشان پیداست به معنای مودم های خارجی هستند و نصب آنها باید خارج از منزل و ترجیحا بر روی پشت بام باشد به صورتی که كابل آن به درون ساختمان كشیده شود. این نوع مودم ها قابل استفاده برای سازمان‌های بزرگ، فضاهای عمومی و مجتمع‌های مسکونی هستند. از این نوع مودم در کلیه مناطق دارای آنتن دهی (دارای سیگنال ضعیف و قوی) می توان استفاده کرد.